Adam Strug
śpiew tradycyjny

 

Śpiewak i instrumentalista, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, kurator i producent muzyczny, scenarzysta filmów dokumentalnych, popularyzator muzyki tradycyjnej.
 

Prowadzi zespół Monodia Polska, praktykujący pieśni polskie przekazywane w tradycji ustnej. Śpiewacy Monodii posługują się skalami muzycznymi wcześniejszymi, niż używana dziś powszechnie skala dur-moll. 

Komponuje piosenki, nie stroni przy tym od form wyłącznie instrumentalnych. Jego utwory wykonują też inni wokaliści: Stanisław Soyka, Mieczysław Szcześniak, Antonina Krzysztoń, Wojciech Waglewski, Marek Dyjak i Warszawska Orkiestra Sentymentalna.
 

Jego fonografia to 4 płyty autorskie, oraz 3 z muzyką tradycyjną.

Pieśni w jego wykonaniu znalazły się na kilkunastu krążkach innych wykonawców, oraz w antologiach lub seriach płytowych m.in. na wydawanej przez Polskie Radio „Muzyce Źródeł”.

Jest współpracownikiem II Programu Polskiego Radia i Radiowego Centrum Kultury Ludowej. W latach 2017 - 2019 prowadził audycję „Muzyczna podróż po Polsce” na antenie radiowej Jedynki. Od października minionego roku jest gospodarzem czwartkowych edycji magazynu "Źródła" w radiowej Dwójce.

Spotkania z Adamem Strugiem mają charakter nieinwazyjny. Jest to indywidualna lub grupowa praca wokalna online lub spotkanie teoretyczne nad interesującym słuchacza tematem.

W celu umówienia się na warsztaty prosimy skontaktować się poprzez formularz.

 

Terminy seminariów grupowych online, wraz z cennikiem będą ogłaszane na stronie: https://www.facebook.com/pg/HarmoniumConsulting/events

1/1

Dziękujemy za przesłanie!

Maria Pomianowska

fidel płocka, suka biłgorajska, erhu, morin-hur, kobyz, gadułka, wiolonczela.

Katarzyna Kamer

wiolonczela

Anna Krysztofiak

instrumenty chińskie, japońskie, dawne i etniczne

Joanna Freszel

śpiew klasyczny

Adam Strug

śpiew tradycyjny

Wojciech Lubertowicz

bębny obręczowe, darabuka, tombak, cajon, duduk

Katarzyna Gacek - Duda

flety świata

Joanna Kaniewska

skrzypce, body work, trening mentalny dla artystów

Karolina Skrzyńska

śpiew biały, emisja głosu

Michał Rudaś

śpiew indyjski

Bart Pałyga

wiolonczela elektryczna, fidele kolanowe Europy i Azji, śpiew alikwotowy, drumla, improwizacja, aranżacja.

Richard Berkeley

singing teacher and English language coach