Jarosław Bester
akordeonista, kompozytor, aranżer

 

 

Akordeonista i kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, laureat wielu międzynarodowych oraz ogólnopolskich konkursów akordeonowych.
Jest twórcą Bester Quartet (dawniej The Cracow Klezmer Band) jedynego w Polsce zespołu na stałe współpracującego z prestiżową nowojorską wytwórnią "Tzadik" Johna Zorna.
W swej grze łącząc doświadczenia wyniesione z muzyki klasycznej z wieloma innymi stylami oraz zastosowaniu czytelnych form improwizacyjnych osiąga niezwykle energetyczną mieszankę ukazującą niespotykane dotąd możliwości barwowe jak i techniczne akordeonu.

W swoim dorobku poza płytami wydanymi w nowojorskim wydawnictwie "Tzadik", oraz udziale w wielu innych produkcjach fonograficznych ma na swoim koncie nagrania dla radia i telewizji w USA, Niemczech, Szwecji, Francji, Finlandii, a także w Polsce. Koncertował w wielu prestiżowych salach koncertowych i klubach muzycznych na całym świecie między innymi w: USA, Wielkiej Brytanii, Tajwanie, Szwecji, Szwajcarii, Austrii, Niemczech, Francji, Rosji, Ukrainie, Węgrzech, Belgii, Holandii, Czechach, Finlandii, Włoszech, Estonii, Kanadzie, Hiszpanii, Mołdawii, Bułgarii, Serbii, Słowacji, Białorusi.

Współpracował w wieloma wybitnymi muzykami z kręgu muzyki klasycznej jak i szeroko rozumianej muzyki awangardowej zajmując się nie tylko wykonawstwem, ale także aranżacją oraz kompozycją. Spośród wielu nazwisk które można by wymienić są takie wybitności jak: John Zorn, Grażyna Auguścik, Tomasz Stańko, John McClean, Don Byron, Kurt Rosenwinkel, Frank London, Ernie Adams, Jerzy Maksymiuk, Waldemar Malicki, Vadim Brodski, Jorgos Skolias, Vitold Rek, Bronek Duży i wielu innych.

 

Zapraszam na spotkania indywidualne online, w czasie których porozmawiamy o interpretacji dzieł muzyki klasycznej, ale także o improwizacji jako źródle wiedzy o nas samych.

Oferta skierowana do uczniów szkół średnich oraz studentów.

Maria Pomianowska

fidel płocka, suka biłgorajska, erhu, morin-hur, kobyz, gadułka, wiolonczela.

Anna Krysztofiak

instrumenty chińskie, japońskie, dawne i etniczne

Bart Pałyga

wiolonczela elektryczna, fidele kolanowe Europy i Azji, śpiew alikwotowy, drumla, improwizacja, aranżacja.

Wojciech Lubertowicz

bębny obręczowe, darabuka, tombak, cajon, duduk

Joanna Kaniewska

skrzypce, body work, trening mentalny dla artystów

© 2009 - 2020 by Harmonium Consulting