Wojciech Lubertowicz
bębny obręczowe, darabuka, tombak, cajon, duduk
Reżyser dźwięku i multiinstrumentalista.
Absolwent Wydziału Reżyserii Dźwięku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.
Specjalizuje się w grze na etnicznych instrumentach perkusyjnych (bębny obręczowe, darabuka, tombak, cajon) oraz dętych (duduk, ney).
Swoje umiejętności doskonalił m.in. pod okiem Zohara Fresco i Bijana Chemiraniego. Współpracuje z wieloma artystami i zespołami, głównie z nurtu muzyki dawnej i folkowej (Maria Pomianowska, Mosaik, Adam Strug, Il Giardino D'Amore, Sabiontetta, Karolina Skrzyńska, Angela Gaber), jak również z teatrami (Ateneum, Teatr Polski w Warszawie, Teatr Polskiego Radia). Ma na swoim koncie ponad 20 nagrań płytowych.
Wystąpił na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce (m.in. Open'er, Męskie Granie, Off-festival, Ethnoport, Skrzyżowanie Kultur). Wielokrotnie koncertował też poza granicami Polski (Azerbejdżan, Chiny, Korea Płd., RPA, Tunezja, USA, jak również w kilkunastu krajach europejskich). Obecnie student studiów doktoranckich Akademii Muzycznej w Krakowie, w ramach których prowadzi badania nad współczesną techniką wykonawczą w grze na bębnach obręczowych.
Zapraszam do poznania fascynujących instrumentów perkusyjnych, takich jak: bębny obręczowe, cajon, darabuka, udu.
Spotkania dopasowywane są indywidualnie do potrzeb i poziomu uczestnika warsztatów. Zapoznaję w nich zarówno z prawidłową techniką gry, rytmami z różnych kręgów kulturowych oraz podstawami improwizacji. Dzięki temu w szybkim czasie gra na instrumentach perkusyjnych stanie się przyjemnością.
Podzielę się również swoim doświadczeniem w grze w różnych zespołach i kreowaniu partii instrumentów perkusyjnych tak, aby najlepiej przekazać charakter wykonywanej muzyki.
Z przyjemnością nauczę też podstaw gry na duduku.
Oferuję ponadto pomoc w nauce tworzenia profesjonalnie brzmiących miksów nagranych przez Was utworów.