Joanna Freszel
śpiew klasyczny

 

Absolwentka Wydziału Wokalnego na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w klasie prof. Jadwigi Rappé, obecnie doktorantka na macierzystej uczelni.

Stypendystka Ministra Kultury (2010, 2011), programu Pro Polonia (2011), ISA2012 (2012), laureatka Paszportu Polityki (2018), odznaczona medalem Magna cum Laude dla najlepszego absolwenta UMFC (2013) i Stypendium Młoda Polska (2014).

Nominowana w dwóch kategoriach do nagrody Fryderyki 2016 za debiutancki album z muzyką nową pt.: "real life song". 

Płyta otrzymała nagrodę Złotego Orfeusza przyznawaną przez Academie du Disque Lyrique za najlepszą interpretację muzyki współczesnej. Laureatka wielu konkursów wokalnych w Polsce i za granicą.

Występowała podczas festiwali: Warszawska Jesień, Aix-en Provence, Contrechamps, Polonica Nova, 7 Nurtów 7 Premier, Kwartet Śląski i jego goście, Saaremaa Opera Days, Opera in the Town Hall Festival w Tallinie i inne. Współpracuje z Estońską Operą Narodową, gdzie udanie zadebiutowała rolą Małgorzaty w Fauście Ch. Gounoda (2012).

W 2017 pierwszy raz pojawiła się na scenie Opery Narodowej w Warszawie w tytułowej roli Psyche w operze L. Różyckiego Eros i Psyche.

 

Była zapraszana do współpracy przez Orkiestry: Österreichisches Ensemble für Neue Musik, Ereprijs Orkestr, AUXO, Orkiestrę Muzyki Nowej, Sinfonia Varsovia, Sinfonia Iuventus, przez Filharmonię Narodową, Szczecińską, Białostocką, Śląską, Krakowską, Świętokrzyską, Capella Bydgostiensis, Filharmonię Lwowską, Odeską, Czernihowską, Doniecką, Camerata Viva i inne.

1/3
Maria Pomianowska

fidel płocka, suka biłgorajska, erhu, morin-hur, kobyz, gadułka, wiolonczela.

Anna Krysztofiak

instrumenty chińskie, japońskie, dawne i etniczne

Bart Pałyga

wiolonczela elektryczna, fidele kolanowe Europy i Azji, śpiew alikwotowy, drumla, improwizacja, aranżacja.

Wojciech Lubertowicz

bębny obręczowe, darabuka, tombak, cajon, duduk

Joanna Kaniewska

skrzypce, body work, trening mentalny dla artystów

© 2009 - 2020 by Harmonium Consulting